SIK SORULAN SORULAR

Collagen Daily Plus+ içeriği nedir ? Sadece kolajen mi içermektedir?
Collagen Daily Plus+ ile günlük ihtiyaç duyduğunuz kolajen desteğini sağlarken vücut için elzem olan multivitamin ve mineral desteğini de sağlamaktayız.
Collagen Daily Plus+ ‘ın içeriğindeki multivitaminlerin faydası nedir?
 Yüksek biyoyararlanıma sahip formların seçilmesiyle oluşturulan multivitamin kombinasyonu ile genel vücut sağlığını destekler. Collagen Daily Plus+ içerisinde bulunan hidrolize balık kolajenin saç, cilt & tırnak sağlığı üzerindeki etki mekanizmasını arttırmaktadır.
Collagen Daily Plus+ içeriğindeki diğer bileşenlerin görevleri nelerdir?
Ürünün içerisinde bulunan bitkisel eksraktlarımız at kuyruğu ve üzüm çekirdeği  ile hem antioksidan özellik göstermesi hem de cilt, saç, tırnak yapısının desteklenmesi ile kolajen formunun etkinliğini daha fazla arttırmaktadır.
Collagen Daily Plus+ içerisindeki kolajen nereden elde edilmektedir? Helal sertifikası var mıdır?
Kullanılan kolajen balık kaynaklıdır. Helaldir. 
Collagen Daily Plus+ günün hangi zaman dilimlerinde alınmalıdır?
Collagen Daily Plus+'ın günde iki defa kullanımı önerilmektedir. Akşam saatlerinde (yatmadan önce ) tüketilmesi tercih edilir. Aç veya tok kullanımda bir sakınca yoktur. Tok karna tüketilmek istenmesi durumunda yemek yedikten sonra 30-45 dakika beklenmesi tavsiye edilir. Kullanımından hemen sonra içerisindeki etken maddelerin etkilenmemesi adına bitkisel çaylar, kahve, süt & süt ürünlerinin tüketimi için minimum 30 – 45 dk beklenilmesi önerilir. Mide bulantısı yaşanması durumunda tok karna alımı önerilmektedir.
Collagen Daily Plus+’ ın etkinliğini ne zaman görmeye başlayabiliriz?
Kullanan bireylerin genel sağlık durumuna, cilt problemlerinin tipine bağlı olarak etkisi minimum 3 aylık kullanım süresi sonunda net bir şekilde görülmektedir. Ancak bu süre zarfının öncesinde de etkinlik görülebilir. Bireysel farklılıklar göz önünde bulundurulmalıdır.
Collagen Daily Plus+ ne kadar süre kullanılmalıdır?
En az 3 ay düzenli kullanılması gerekmektedir. Tavsiye edilen kullanım süresi 6 aydır.
Collagen Daily Plus+ hem kadınların hem de erkeklerin kullanımı için uygun mudur?
Collagen Daily Plus+ içeriği hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen saç, cilt & tırnak problemlerine göre oluşturulan her iki cinse uygun etkin bir besin takviyesidir.
Collagen Daily Plus+’ı hamileler ve emziren kadınlar kullanabilir mi?
Ürünün içeriğindeki doğal bitkisel ekstraktlar sebebiyle hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı için takipli doktora danışılmalıdır.
Collagen Daily Plus+’ın yan etkisi var mıdır?
Collagen Daily Plus+ vücut için elzem ve eksikliği görülebilecek besin öğelerine sahip olması nedeniyle, takviyesinde herhangi bir yan etki olmamaktadır. Ürünün üzerinde de belirtildiği gibi balık veya kabuklu deniz canlılarına alerjisi olan bireylerin kullanımı önerilmez.
Collagen Daily Plus+’ın kokusu var mı?
 Vcaps Plus markalı özel bitkisel kapsül sayesinde ürünün içerisindeki koku ve tat maskelenir. 
Collagen Daily Plus+’ın içeriğinde hangi tip kolajenler bulunmaktadır ?
Saç, cilt ve tırnak sağlığını korumada görevli ve vücutta en fazla bulunan tip 1 ve 3 kolajeni içermektedir. .
Collagen Daily Plus+’ın içerisinde bulunan Tip 1&3 kolajenin oranları nedir?
Collagen Daily Plus+’ın içerisinde %50 Tip 1 & %50 Tip 3 kolajen bulunmaktadır. 
Collagen Daily Plus+’ın içeriğinin diğer kolajenlerden farkı nedir?
Collagen Daily Plus+ içerisinde yalnız kolajen değil, cilt sağlığına etki edecek doğal bitkisel ekstreler, multivitamin ve multimineral kompleksi, antioksidan bileşikler içermektedir. Bu sayede sadece kırışıklık veya sarkmalar üzerine değil dermis tabakasıyla ilintili tüm dokuların (saç/ cilt/ tırnak) sağlığının korunmasında etkilidir.
Collagen Daily Plus+’ın genel sağlık üzerine etkinliği nedir?
Collagen Daily Plus+ içerisindeki etkin form hem antioksidan kapasiteyi arttırması hem de metabolik yolakların düzenli bir şekilde çalışması ve korunmasını sağlayarak vücudun kendini yenilenmesini hızlandırmakta ve gençleşmesini sağlamaktadır.
Collagen Daily Plus+’ın eklem ve kemik sağlığı üzerine de etkinliği var mıdır?
Kolajen ile ilgili yapılan çalışmalarda eklem ve kemik sağlığı üzerinde de etkinliği gösterilmiştir. 
Collagen Daily Plus+’ın molekül ağırlığı nedir? Vücuttaki emilimi nasıldır?
Collagen Daily Plus+ içerisinde bulunan hidrolize balık kolajeninin molekül ağırlığı 2000 Dalton’dur. Vücuttaki emilimi Vcaps kapsül sayesinde de mide ph'ından bağımsız olarak  en yüksek biyoyararlanım seviyesi sağlanmaktadır.
Collagen Daily Plus+ obezite cerrahisi sonrası neden kullanılmalıdır?
Obezite cerrahisi sonrası değişen sindirim sistemi (değişen enzim düzeyleri, azalan mide asiditesi, azalan emilim yüzeyi), porsiyon miktarındaki azalma, gelişen intoleranslar, genel besin kalitesi/ yanlış besin seçimi, ciddi mide bulantısı sonucu azalan besin tüketimi ve sık kusmanın vitamin ve mineral eksikliklerine neden olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra kollajen üretimini destekleyen proteinli gıdaların yeterli  düzeyde tüketilememesi ve hızlı kilo kaybının vücutta meydana getirdiği negatif değişiklikler gibi sorunlar yaşanmaktadır. Collagen Daily Plus+ eksikliklerin oluşmasını önleyerek, ileride ortaya çıkabilecek saç, cilt ve tırnak dokusundaki problemleri önlemeye yardımcı olur. 
Collagen Daily Plus+’ı obezite cerrahisi sonrası ne zaman kullanılmaya başlayabiliriz?
Ancak kapsül formu yutma konusunda zorlanan bireyler  1. Ayın sonunda kullanıma başlayabilir ya da kapsülü açarak içerisindeki tozu tüketebilir. 
Collagen Daily Plus+ saç dökülmesini önler mi?
Collagen Daily Plus+s Saçların morfolojik yapısını güçlendirir ve saç derisinin kanlanmasını sağlayarak dökülmeleri önler. 
Collagen Daily Plus+ saç ekiminden sonra nasıl bir etki sağlamaktadır ?
Collagen Daily Plus+ ekilen saç köklerinin bulunduğu dermis tabakasındaki kolajen miktarını arttırarak köklerin saç derisine daha güçlü bir şekilde tutunmasını sağlar, ayrıca dermis katmanının kanlanmasını sağlayarak saç köklerinin besler, bitkisel ekstrakt ve multivitaminler sayesinde de keratin oluşumunda görev alarak saçların daha kalın ve parlak olmasına yardımcı olur.
Collagen Daily Plus+ tırnak kırılmasını önler mi?
Collagen Daily Plus+ etkin içeriği sayesinde tırnak kırılmasını önler. Tırnağın oluşum sürecinde, yapısında bulunan keratin yapıdaki dizilimin daha düzenli olmasını sağlar.
Collagen Daily Plus+ sarkmalarımı önler mi?
Collagen Daily Plus+ etkin içeriği sayesinde vücutta özellikle ciltte % 80 oranında bulunan tip 1 kolajenin üretimini arttırarak deri de kilo verimi süresince oluşabilecek deformiteleri önler, cilt neminin korunmasına destek olur.
Vücudumuzdaki kollajen miktarı ne zaman azalmaya başlar?
30’lu yaşlardan itibaren vücudumuzdaki kolajen üretimi yılda % 1-1,5 civarında azalmaya başlar. 30 yaş sonrası kolajen kullanımı önerilmektedir.
Kolajen eksikliğinde cilt kuruluğu artar mı ?
Kolajen cildi destekleyen ve ciltte hidrasyon sağlayan temel yapı maddesi olması nedeniyle yeterli ve düzenli kolajen alınmadığında dermis dokusu incelir, hücre yenilenmesi yavaşlar. Bu yüzden cilt nemini koruyamaz ve kurumaya başlar.
Menapoz döneminde kollajen kaybı artar mı?
Menapozla birlikte yıllık kolajen kaybı %2-3 civarına ulaştığı bilinmektedir. Hatta ilk 4-5 senede bu kayıp %5’lere bile ulaşabildiği görülmüştür.
Doğal hangi kaynaklardan kolajen alabilir miyiz ?
Doğal besin kaynakları olan yumurta, kemik suyu, tavuk, balık & kabuklu deniz ürünlerinden belirli miktarda kolajen almak mümkündür.